Towarzystwo Miłośników Piotrowic

czwartek, 17 styczeń 2013 13:39

Działaj Lokalnie VII - 2011

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Projekt: Ocalić od zapomnienia

Czas trwania całego projektu: 1.07. – 30.09.2011

Wnioskowana kwota dotacji: 1800

ocalic

 

Piotrowicki park od wielu lat (jako obiekt poPGR-owski) był postrzegany jako „niczyj”. Po przekazaniu w dzierżawę tego miejsca naszemu Stowarzyszeniu (umowa do 2020r.) park zmienił swój „status społeczny”, połączył mieszkańców chcących polepszyć warunki życia i wizerunek naszej miejscowości. Park został skutecznie zaadaptowany na miejsce spotkań i imprez, staje się wizytówką Piotrowic.

Głównym celem naszego projektu było wzmocnienie współpracy w lokalnej społeczności, pokazanie atrakcyjnych możliwości spędzania wolnego czasu i rekreacji, a także uatrakcyjnienie naszej miejscowości nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów. Chcieliśmy także umocnić pozycję naszego stowarzyszenia w lokalnej społeczności i na tle innych stowarzyszeń. W okresie realizacji projektu odbyły się spotkania informacyjno-organizacyjne z członkami Rady Sołeckiej wsi Piotrowice, sołtysem, radnymi i członkiniami zespołu folklorystycznego Piotrowiczanki.

Dzięki realizowanemu projektowi kontynuowaliśmy proces zagospodarowywania zabytkowego parku, zapoczątkowany przez sołtysa Andrzeja Ankusa, by stwarzać atrakcyjne miejsce wypoczynku, a dodatkowo urozmaicić plac zabaw. Wykonaliśmy częściowe nasadzenia krzewów ozdobnych oraz polsko-angielskie tablice informacyjne, które stały się dodatkową infrastrukturą turystyczną tego zabytkowego terenu. Zorganizowaliśmy sprzątanie terenu parku. Podsumowaniem projektu było Święto Pieczonego Ziemniaka organizowane już po raz dziewiąty we wrześniu.

Dodatkowo realizując projekt nawiązaliśmy współpracę z nowymi podmiotami – GOPS w Męcince, TESCO Jawor, Bank BGŻ, OSP Męcinka, OSP Małuszów, KPP Jawor, Stowarzyszenie Charytatywne AZYL Jawor. Ponadto kontynuowaliśmy współpracę z Radą Sołecką, sołtysem i radnymi Piotrowic, Urzędem Gminy w Męcince, Szkołą Podstawową w Piotrowicach, Stowarzyszeniem Kaczawskim. Utrwaliliśmy kontakty z mediami: Nową Gazetą Jaworską, Konkretami.pl, Radiem Plus Legnica.

Galeria zdjęć dot. projektu TUTAJ

Czytany 3696 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 luty 2013 11:02
Daniel

1Daniel Śmiłowski - prezes Stowarzyszenia, tel. 508204922


smilowski 2

ankus2

___________________________

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.