Towarzystwo Miłośników Piotrowic

czwartek, 17 styczeń 2013 13:37

Zróbmy to razem -2010

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sobota 8. stycznia 2011r. była niezwykłym dniem nie tylko dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Piotrowicach, ale również dla wielu mieszkańców Chełmca, Myślinowa i Piotrowic.

Wszyscy oni zostali zaproszeni do szkolnej auli na podsumowanie projektu „Zróbmy to razem” (realizowanego w ramach Priorytetu VII. Promocja integracji społecznej; Działanie 7.3. Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji; pozyskane fundusze w kwocie prawie 50 tys. zł), służącemu integracji mieszkańców w wieku 15-64 lata z tych trzech wsi. Partnerem projektu było Stowarzyszenie „Towarzystwo Miłośników Piotrowic”.

Podczas spotkania zaprezentowano zdjęcia wraz z omówieniem zajęć terenowych „Skautowskie poznawanie Parku Krajobrazowego CHEŁMY” oraz wycieczek. Zebrani otrzymali też folder projektu, w którym uwzględniono największe atrakcje turystyczne tego rejonu, zachęcający do odwiedzenia wielu pięknych miejsc naszej okolicy.
– Folder jest adresowany do wszystkich, którzy szukają spokoju, harmonii wewnętrznej i relaksu na łonie przyrody, a przede wszystkim preferują aktywny wypoczynek – powiedziała dyrektor szkoły Jolanta Cisoń.
Nietypową atrakcją spotkania podsumowującego projekt był spektakl „Robin Hood w Piotrowicach”, wystawiony w języku angielskim. Pracowicie wykonane dekoracje i stroje oraz mistrzowska gra aktorska to efekt wielu godzin zajęć realizowanych w ramach projektu. W przedstawieniu zagrali uczniowie, dorośli uczestnicy zajęć, a nawet proboszcz parafii Męcinka ks. Marek Kluwak i sekretarz Urzędu Gminy Zygmunt Melner.
Koordynator Bożena Pyzik serdecznie podziękowała wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie, poświęcając swój czas i angażując się w jego realizację. Miłym podsumowaniem spotkania był przygotowany poczęstunek.
(tesp) NGJ

Galeria zdjęć dostępna na stronie Szkoły TUTAJ

Czytany 3748 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 luty 2013 19:16
Daniel

1Daniel Śmiłowski - prezes Stowarzyszenia, tel. 508204922

Więcej w tej kategorii: Działaj Lokalnie VII - 2011 »

smilowski 2

ankus2

___________________________

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.