Towarzystwo Miłośników Piotrowic

wtorek, 18 wrzesień 2018 20:15

Pieczony Ziemniak 2018 - info

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wójt Gminy Męcinka, Towarzystwo Miłośników Piotrowic, Sołtys oraz Rada Sołecka wsi Piotrowice serdecznie zapraszają na ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA, które odbędzie się w piotrowickim parku, 22.09.2018 r. (sobota), od godz. 15.

 

W programie m.in. konkursy, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, występ zespołu Piotrowiczanki, zumba dla każdego, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. O godz. 19 wystąpi gwiazda wieczoru - SZULA, a po losowaniu głównych nagród w loterii Ziemniaczane Szczęście rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem MASTAR. Podczas Święta Pieczonego Ziemniaka odbędą się też konkursy - na najlepszą potrawę z ziemniaków (dla mieszkańców Gminy Męcinka), na najciekawszą dekorację posesji w stylu ziemniaczanym (dla mieszkańców Piotrowic), na Ziemniaka – Cudaka (dla dzieci) oraz Strongman. Menu będzie obficie zaopatrzone, głównie w potrawy z ziemniaków. Będą placki ziemniaczane, placek po piotrowicku, ziemniaki z ogniska i parnika, zupa, frytki, domowe ciasta, kiełbaski z grilla i inne specjały. Festyn jest dofinansowany z budżetu Gminy Męcinka i środków Towarzystwa Miłośników Piotrowic oraz sponsorów.

Konkurs kulinarny na „Najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków”

Przedmiotem konkursu jest przyrządzenie potrawy, której głównym składnikiem będą ziemniaki. Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy Gminy Męcinka. Uczestnik konkursu (jednoosobowo lub reprezentacja sołectwa) może zgłosić jedną potrawę. Potrawy zgłoszone do konkursu należy dostarczyć wraz przepisem na miejsce imprezy, tj. Park w Piotrowicach, 22 września 2018 r. o godz. 16. Ocenie podlegać będą walory smakowe i zapachowe oraz estetyka i sposób podania potrawy. Dla zwycięzców konkursu organizator przewiduje nagrody rzeczowe. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu imprezy o godz. 18.

Regulamin:

W imieniu organizatorów ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na Najsmaczniejszą Potrawę z Ziemniaków. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę oraz nagrody rzeczowe dla zwycięzców konkursu.

I. ORGANIZATORZY

Wójt Gminy Męcinka, Towarzystwo Miłośników Piotrowic, Sołtys i Rada Sołecka wsi Piotrowice.

II. TERMIN I MIEJSCE

Dzień – 22 września 2018r., godz. 16

Miejsce – Park w Piotrowicach

III. CEL KONKURSU

- Popularyzacja potraw z ziemniaka;

- Odkrywanie potraw ziemniaczanych, które mogą stać się wizytówką naszego regionu;

- Poznawanie niepowtarzalnych smaków potraw ziemniaczanych;

- Wymiana doświadczeń, zebranie przepisów i receptur na potrawy z ziemniaka.

IV. UCZESTNICY KONKURSU

Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy Gminy Męcinka.

V. PRZEDMIOT KONKURSU

Przedmiotem konkursu jest przyrządzenie potrawy, której głównym składnikiem będą ziemniaki.

VI. ZASADY KONKURSU

- Do konkursu mogą przystąpić mieszkańcy Gminy Męcinka.

- Uczestnik konkursu (jednoosobowo lub reprezentacja sołectwa) może zgłosić jedną potrawę.

- Zgłoszenia można dokonywać 22 września 2018 r. o godz. 16:00 w miejscu organizacji   festynu, czyli w Parku w Piotrowicach.

- Potrawy zgłoszone do konkursu należy dostarczyć wraz przepisem na miejsce imprezy

tj. Park w Piotrowicach, 22 września 2018 r. o godz. 16.

- Organizatorzy zapewniają wszystkim biorącym udział w konkursie jednakowe wizytówki

  z numerem potrawy.

- Potrawy eksponowane będą na jednym wspólnym stole.

- Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu imprezy o godz. 18.

VII. OCENA POTRAW

Ocenie podlegać będą walory smakowe i zapachowe oraz estetyka i sposób podania potrawy.

Oceny dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora.

Decyzje komisji konkursowej są ostateczne.

VIII. UWAGI REGULAMINOWE:

Dla zwycięzców konkursu organizator przewiduje nagrody rzeczowe.

Informacje o nagrodzonych i ich produktach zostaną opublikowane w mediach.

Udział w konkursie oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (imię i nazwisko) oraz publikację, bez odrębnego wynagrodzenia, zgłoszonych przepisów potraw konkursowych wraz ze zdjęciami.

Konkursu na „Najciekawszą dekorację posesji związaną ze Świętem Pieczonego Ziemniaka”

Przedmiotem konkursu jest wybór najładniejszej dekoracji przy posesji, o tematyce związanej ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Celem konkursu jest upowszechnianie, kultywowanie i dokumentowanie tradycji obrzędowej związanej z okresem kopania ziemniaków. Technika wykonania dekoracji jest  dowolna. Oceny dokonuje się w zakresie kryteriów konkursowych:  wygląd posesji, obejścia, nawiązanie do tradycji związanych z wykopkami, wsią oraz technikę wykonania dekoracji. Uczestnicy zobowiązani są zgłosić chęć wzięcia udziału w konkursie w dniu 22 września 2018r. w parku w Piotrowicach o godz. 15:15 u sołtysa wsi, podając imię i nazwisko zgłaszającego, numer posesji, telefon kontaktowy. Prace nie zgłoszone nie wezmą udziału w konkursie. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród dla zwycięzców odbędzie się na Święcie Pieczonego Ziemniaka 22 września 2018 r. w piotrowickim parku około godz. 18:30.

Regulamin:

W imieniu organizatorów ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA serdecznie zapraszamy mieszkańców Piotrowic do udziału w konkursie na Dekorację posesji związaną ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Organizatorzy gwarantują nagrodę rzeczową dla zwycięzcy konkursu.

1. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Miłośników Piotrowic, Sołtys i Rada Sołecka wsi Piotrowice.

2. Przedmiotem konkursu jest wybór najładniejszej dekoracji przy posesji, o tematyce związanej ze Świętem Pieczonego Ziemniaka.

3. Celem konkursu jest upowszechnianie, kultywowanie i dokumentowanie tradycji obrzędowej związanej z okresem kopania ziemniaków. Technika wykonania dekoracji jest  dowolna.

4. Oceny dokonuje się w zakresie kryteriów konkursowych:  wygląd posesji, obejścia, nawiązanie do tradycji związanych z wykopkami, wsią oraz technikę wykonania dekoracji.

5. Komisja konkursowa powołana w dniu festynu oceniać będzie posesje podczas Święta Pieczonego Ziemniaka – 22 września 2018 r.

6. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród dla zwycięzców odbędzie się na Święcie Pieczonego Ziemniaka 22 września 2018 r. w piotrowickim parku około godz. 18:30.

7. Konkurs jest adresowany do mieszkańców sołectwa Piotrowice.

8. Uczestnicy zobowiązani są zgłosić chęć wzięcia udziału w konkursie w dniu 22 września 2018r. w parku w Piotrowicach o godz. 15:15 u sołtysa wsi, podając imię i nazwisko zgłaszającego, numer posesji, telefon kontaktowy. Prace nie zgłoszone nie wezmą udziału w konkursie.

9. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do  publikacji zdjęć dekoracji konkursowych oraz uczestników konkursu bez odrębnego wynagrodzenia. Udział w konkursie oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (imię i nazwisko).

Czytany 1257 razy
Daniel

1Daniel Śmiłowski - prezes Stowarzyszenia, tel. 508204922

Więcej w tej kategorii: « Pieczony Ziemniak 2017 - info

smilowski 2

ankus2

___________________________

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.