Towarzystwo Miłośników Piotrowic

wtorek, 03 czerwiec 2014 09:16

Smacznie, zdrowo, rodzinnie

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

rodzina2014W Piotrowicach Dzień Dziecka obchodzony jest od lat podczas festynu rodzinnego w parku. Rada Sołecka, radni i sołtys również i w tym roku stanęli na wysokości zadania i postarali się o atrakcje dla najmłodszych, tych starszych i rodziców. Dopisała pogoda, frekwencja i ANDORA, która zagwarantowała obfity bufet i miejsca do odpoczynku. W niedzielę Piotrowiczanie balowali do północy. W organizację imprezy zaangażowała się także społeczność ze Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich.

Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach. Nauczyciele miejscowej szkoły podstawowej przygotowali kilka konkurencji sportowych oraz konkursy plastyczne. Organizatorzy festynu zaprosili do konkursu ekologicznego i motoryzacyjnego. Nagrody były jak zawsze atrakcyjne – ufundowali je Rada Sołecka, radny Andrzej Ankus i gmina Męcinka.
Również w tym roku znalazło się sporo chętnych maluchów, które zmagały się o tytuł Małej Miss i Mistera Piotrowic. Korony zdobyli Gabrysia Wybraniec i Łukasz Tomaś, choć pozostali kandydaci – Alicja Rzepka, Maja Janisiów, Karolina Olszewska, Wiktoria Wybraniec, Julia Fornalska, Kewin Wybraniec i Jakub Telep zaprezentowali się równie przebojowo.
Scena gościła też co rusz innych uczestników. Dla publiczności zaśpiewały miejscowe „Piotrowiczanki” i dzieci z zerówki, a starsze dziewczęta przygotowane przez Izę Kowalską z K-Dance Studio dały pokaz tańca. Pani Iza nie musiała długo prosić do wspólnej zabawy, bo parkiet momentalnie zapełnił się młodszymi i starszymi tancerzami, którzy z werwą podskakiwali w rytm muzyki.
Chętnych nie brakowało również do zakupu losów, które rozeszły się niczym świeże bułeczki. Główne nagrody – rower, odkurzacz i mikser ręczny powędrowały do mieszkanek Piotrowic. Wielu atrakcji nie udałoby się przygotować, gdyby nie zaangażowanie lokalnych liderów i wsparcie sponsorów. Do tych ostatnich zaliczają się: Grzegorz Węglewski, Janusz Hołyński, Paweł Furtak, Mariusz Szymkiewicz, Sławomir Plecety, Sebastian Ankus, Marcin Ankus, Tomasz Hołyński, Robert Kozłowski, Mariusz Karwat, Rafał Wiśniewski oraz Rada Sołecka Piotrowic i gmina Męcinka, za co organizatorzy składają wszystkim serdeczne podziękowania. Fotorelacja z imprezy na naszej stronie w galerii TUTAJ

Czytany 1399 razy
Daniel

1Daniel Śmiłowski - prezes Stowarzyszenia, tel. 508204922


smilowski 2

ankus2

___________________________

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.