Towarzystwo Miłośników Piotrowic

wtorek, 06 sierpień 2013 10:42

Muzyczne lato

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

dyskoPółmetek wakacji mieszkańcy Piotrowic powitali śpiewająco i w plenerze. W sobotnie popołudnie nad zabytkowym parkiem unosił się dym z grilla, a biesiadne przeboje zagłuszyły na kilka godzin ptasie trele. Jak się okazało propozycja wspólnego spędzenia czasu była strzałem w dziesiątkę.

Choć początkowo frekwencja nie zapowiadała się rewelacyjnie, to kiedy na polach umilkły kombajny, na „parkiecie” przed sceną zabrakło miejsca. Imprezę rozpoczęły próby mikrofonowe zespołu Piotrowiczanki. – To także okazja do przetestowania nowego sprzętu, zakupionego niedawno w ramach funduszu sołeckiego – mówi radny Andrzej Ankus. Właśnie z inicjatywy radnych, sołtysa Rady Sołeckiej i miejscowego Stowarzyszenia plenerowa dyskoteka doszła do skutku. Pomogli także sąsiedzi – przy takich okazjach z energii elektrycznej korzystamy dzięki uprzejmości (i hojności) właścicieli gospodarstwa rolnego: pp. Grzegorza i Marcina Węglewskich - podkreśla lokalny działacz społeczny, Daniel Śmiłowski. Przygotowanie do imprezy trochę trwało – od rana panie z Rady Sołeckiej i kilku wolontariuszy sprzątali teren. Zakurzone ławki i stoły trzeba było wyszorować. Następnie pracownicy z firmy ANKUS wypoziomowali podesty pod sceną, ekipa z OAZY rozłożyła stoły i ławki i… impreza gotowa. Zgodnie z zapowiedzią na imprezę można było przyjść z „własnym sprzętem”. Jedni przynieśli muzykę na dyskach - inni coś na grilla. Nie zabrakło też chętnych do konkursu tanecznego – trzeba było zatańcować po góralsku. Jednym szło lepiej, innym trochę gorzej, bo – jak tłumaczyli – kierpce w domu zostawili. Koniec końców szampan powędrował do dwóch par.

Na spotkaniu zagościł sołtys-senior, czyli Edward Bigos, którego prowadzący przywitał wyjątkowo. A i obecność dyrektora NGJ dodała nieco splendoru. Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie, za miłą zabawę. Więcej zdjęć już wkrótce w naszej galerii.

Czytany 1243 razy
Daniel

1Daniel Śmiłowski - prezes Stowarzyszenia, tel. 508204922


smilowski 2

ankus2

___________________________

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.