Towarzystwo Miłośników Piotrowic

czwartek, 13 czerwiec 2013 07:55

Lokal to podstawa!

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

23as9Towarzystwo Miłośników Piotrowic rozpoczęło swoją działalność już w 2005r. Choć początki były trudne, a aktywnych członków było jak na lekarstwo, udało się przetrwać chwile kryzysu i TMP działa już osiem lat. Prezesem Stowarzyszenia jest Daniel Śmiłowski, który zapytany o działaczy od razu wymienia Andrzeja Ankusa, Zygmunta Osiatyckiego i Grzegorza Węglewskiego. Bo właśnie od nich wszystko się zaczęło…

 

Lata mijały. Jedne bardziej ambitne – inne ubogie w projekty. Od 2010r. Stowarzyszenie zaopiekowało się zabytkowym parkiem. Miejsce to stało się lokalną strefą rekreacji. W parku odbywają się cykliczne imprezy, a z placu zabaw korzystają najmłodsi mieszkańcy Piotrowic. W niedzielę, 2 czerwca miało miejsce otwarcie biura Stowarzyszenia. Dzięki wójtowi Zbigniewowi Przychodzeniowi i gościnności kierownik GOZ-u, Jadwigi Woźny miłośnicy Piotrowic otrzymali do dyspozycji dwa pomieszczenia w ośrodku zdrowia.

– Dokumenty już nie mieściły się na naszych domowych półkach – mówił prezes Daniel Śmiłowski. Dzięki swojej działalności i współpracy z innymi stowarzyszeniami TMP pozyskało również materiały biurowe i urządzenie wielofunkcyjne. Obecnie będzie można wykorzystać sprzęt do drukowania czy skanowania. Wiele ciepłych słów pod adresem TMP przekazał wójt Zbigniew Przychodzeń.

- To dzięki temu sektorowi gmina oszczędza. Stowarzyszenia, jak w Piotrowicach, Męcince czy Sichowie „wyręczają” gminę m.in. w organizowaniu imprez – dodał włodarz gminy. Po uroczystym przecięciu wstęgi pomieszczenie poświęcił proboszcz parafii Męcinka, ks. Marek Kluwak i zaproszony przyjaciel TMP, ks. Marek Lach z Pomocnego.

Czytany 1187 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 czerwiec 2013 08:01
Daniel

1Daniel Śmiłowski - prezes Stowarzyszenia, tel. 508204922


smilowski 2

ankus2

___________________________

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.